Nasze wartości

Odpowiedzialność, Porozumienie, Otwartość, Współpraca, Poczucie sensu i wpływu, Rozwój

Tym kierujemy się wspierając rozwój naszych Klientów

 

Odpowiedzialność  Jesteśmy odpowiedzialni, dlatego podejmujemy się tylko takich zadań, w których realnie możemy wesprzeć naszych Klientów. Współpracujemy z innymi specjalistami i organizacjami, co pozwala nam na przekierowanie Klientów do miejsc, które lepiej od naszego odpowiadają ich potrzebom.

Porozumienie – Pracujemy w dialogu i na rzecz dialogu. Aktywnie słuchamy, by proponowane rozwiązania pasowały do rzeczywistych potrzeb i możliwości naszych Klientów. Ze szczególną uwagą wspieramy w wyrażaniu własnego zdania osoby z ASD z poważnymi trudnościami w porozumiewaniu się. Wykorzystujemy wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się – AAC.

Otwartość – Jesteśmy otwarci na różnorodne doświadczanie siebie i autyzmu przez naszych Klientów oraz ich zmieniające się potrzeby. Pracujemy z otwartością na nowe pomysły i doniesienia w obszarze pracy z osobami z ASD. Traktujemy naszą pracę jako spotkanie z drugim człowiekiem, w którym otwieramy też siebie dzieląc się własnymi odczuciami, spostrzeżeniami i nie opuszczającym nas poczuciem humoru.

Współpraca – Pracujemy z Klientami w relacjach partnerskich. Patrzymy systemowo starając się włączać we współpracę Klienta, jego rodzinę i wspierających go specjalistów. Najbardziej lubimy pracować w zespole wierząc, że wymiana doświadczeń poszerza spojrzenie i daje szansę na najwyższej jakości rozwiązania. Włączamy do współpracy osoby z ASD.

Poczucie sensu i wpływu  Wyznaczenie celów, ewaluacja i celebrowanie sukcesów zwiększa naszą satysfakcję z pracy. Szanujemy naszych Klientów, dlatego staramy się być jak najbardziej skuteczni.  Wykorzystując AAC uczymy niemówiące osoby z ASD dokonywania wyborów. Ich partnerów uczymy dawania możliwości włączenia się w podejmowanie decyzji. Wspólnie uczymy się dostrzegania nawet najmniejszych postępów na drodze do celu i wyciągania wniosków z ich braku.

Rozwój – Wspieramy osoby z ASD, ich rodziny, specjalistów i zespoły w procesie rozwoju. Stale poszerzamy swoją wiedzę i umiejętności korzystając z najlepszych doświadczeń w kraju i za granicą. Rozwijamy się w różnych metodach i spojrzeniach na autyzm, by jak najdłużej robić to samo, ale każdego dnia lepiej.