Aleksandra Duszczyk

Pedagożka specjalna diagnozująca i prowadząca terapię w AUTYZM-Startup!

Pedagożka specjalna, arteterapeutka

W AUTYZM-Startup!

Prowadzi diagnozę i terapię dzieci i młodzieży.

 

Doświadczenie zawodowe

Od 2010 roku pracownik Fundacji SYNAPSIS, na stanowisku pedagoga specjalnego. Posiada doświadczenie terapeutyczne w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z ASD. Specjalizuje się w pracy nad rozwijaniem umiejętności komunikacyjnych z osobami niemówiącymi lub dopiero zaczynającymi mówić (AAC).

Członkini zespołu diagnozującego dzieci z całej Polski w kierunku całościowych zburzeń rozwojowych. Swoją wiedzę dotycząca pracy z osobami z autyzmem i Zespołem Aspergera pogłębiała podczas staży, licznych szkoleń i konferencji. W Fundacji SYNAPSIS prowadzi szkolenia dotyczące tematyki całościowych zaburzeń rozwojowych, w tym rozwijania funkcjonalnej komunikacji u dzieci z ASD. Jako pracownik merytoryczny uczestniczyła w licznych projektach i warsztatach kulturalnych dla nastolatków i dorosłych z ASD, np.: „Warszawa. tak ją widzę”, „AUTENTYZM. Rodzina. Archiwum.Historia”, cykl spotkań „Paszport do sztuki”.

 

Ważniejsze kursy/treningi:

  • Ukończenie dwuletnich studiów podyplomowych: Pomoc psychologiczna i interwencja kryzysowa;
  • Wykorzystanie ADOS-2 w badaniach klinicznych;
  • Profil Psychoedukacyjny PEP3 w badaniach klinicznych;
  • Certyfikat monitorowania rozwoju niemowląt i małych dzieci SACS-R;
  • ESDM – kurs I stopnia;
  • Szkolenie dotyczące całościowych zaburzeń rozwoju, m.in. PECS, MAKATON, Trening Umiejętność Społecznych, Szkolenie dotyczące pracy nad trudnymi zachowaniami- metodą Carol Sutton;

 

Prywatnie

Miłośniczka muzyki i kultury afrobrazyliskiej w tym: Capoeiry Angoli, Samby i Bossa novy.